Přihlásit se  \/ 
x
x

Ve dnech 11. – 13. ledna se v Janských Lázních konalo tradiční sympozium rehabilitační a fyzikální medicíny, kterého se zúčastnila řada specialistů v oborech ortopedie, neurologie a rehabilitace.

Úplně poprvé zde představila svůj sortiment německá firma Pohlig, která se zabývá výrobou high-tech ortéz na míru. Účastníci konference obdivovali sofistikovanost výrobků, které jsou zhotoveny z nejmodernějších materiálů a jejichž patentovaný koncept fungování nabízí pacientům zcela ojedinělé terapeutické benefity.

Přímo ve stánku Pohlig se mohli odborníci seznámit s případovými studiemi terapie u dětí s dětskou mozkovou obrnou. Velký zájem byl o terapii dynamickými ortézami na dolní končetiny, které prodlužují lýtkový sval a jsou u velké části dětských pacientů se spastickou diparézou ideální volbou konzervativní léčby.

„V Německu a Rakousku, kde má naše firma zastoupení, se lékaři snaží léčit primárně konzervativně, tedy bez nutnosti chirurgického zásahu,“ říká Michal Musil z firmy Pohlig, a pokračuje. „Proto jsou naše ortézy značně populární. Výsledky terapie zejména u spastické diparézy jsou výborné. Nabízíme ale terapii i pacientům s jinými diagnózami, příkladem je spinální svalová atrofie a podobně.“

Firma Pohlig zaujala svými výrobky i rodiče dětských pacientů, kteří v rámci sympozia prezentaci výrobků shlédli. V únoru tak první dětští pacienti z Česka podstoupili vyšetření ve Vídni, kde jim následně firma vyrobí ortézy přímo na míru.

Expanzi ortéz Pohlig do České republiky podnítila Petra Horáková Krištofová, podnikatelka, fundraiserka a také maminka holčičky se spastickou diparézou. "Do Vídně jsme s dcerou přijeli v roce 2014, kdy měla z Čech čerstvou indikaci ke dvěma operacím," vysvětluje Petra Horáková Krištofová a pokračuje: "Díky ortézám Pohlig nemusela podstoupit ani jednu. Když jsem viděla první výsledky, hned jsem oslovila pana Musila s tím, že Česko je určitě zajímavý trh. Je zde spousta dětí, jako je má dcera, kterým by ortézy mohly pomoci. A tak jsme se v roce 2018 vydali do Jánských Lázní, kde jsme na mé dceři demonstrovali přednosti těchto ortéz. A pak už to šlo ráz na ráz."

Problém, který zůstává, je úhrada těchto ortéz. "Viděla jsem v médiích i na sociálních sítí mnoho dětí, které pořádají sbírky," říká Petra Horáková Krištofová. "Mrzí mě, že se pojišťovny k této nenahrditelné léčbě staví takto negativně. Věřím však, že když spojíme s rodiči síly, podaří se nakonec pojišťovny přesvědčit, že tato léčba nemá v Česku alternativu a měla by být tedy plně hrazena ze zdravotního pojištění," uzavírá Petra Horáková Krištofová.

Upozornění

Portál detska-mozkova-obrna.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady a názory v diskuzním fóru, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení provozovatele portálu, společnosti PHK MARKETING s.r.o.

dětská mozková obrna

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

Pomáháme Nadačnímu fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře". Zdravá děloha = zdravé dítě.
Více na www.apolena.eu.