Přihlásit se  \/ 
x
x

Počátky tejpování můžeme najít v Japonsku, kdy v roce 1979 chiropraktik a akupunkturista Kenzo Kase kinesio tejpování poprvé navrhl. Sledoval účinky tradičního, pevného tejpování na zraněních a domníval se, že kinesio tejpy napomohou správné cirkulaci do zraněného svalu a pasivně tak podpoří co nejsprávnější pohyb.

Číst dál...

Přestože Brunkow a akrální koaktivační terapie (ACT) nejsou jedno a totéž, z hlediska principu a významu bychom tyto metody měli charakterizovat společně. Brunkow je, můžeme-li tento přístup tak nazvat, jakýmsi předstupněm ACT.

Číst dál...

Základy synergické reflexní terapie (SRT) položil německý lékař, ortoped a traumatolog Waldemar Pfaffenrot (7. 6. 1947 – 4. 6. 2007). Nevyvinul přitom zcela originální koncept, nýbrž navrhl kombinaci manuálních, reflexních a masážních metod a koncipoval tak přístup, jehož cílovou skupinou byli (a jsou) především pacienti s dětskou mozkovou obrnou, ale i většinou jiných poruch hybnosti s příčinou v mozku.

Číst dál...

Počátky konceptu Snoezelen najdeme v sedmdesátých letech dvacátého století v Holandsku. V té době Jan Hulsegge a Ad Verheul, terapeuté pracující v institutu de Hartenberg, na jednom z veletrhů tohoto centra (pečujícího o pacienty s mentálním postižením) představili (tehdy ještě pokusný) „senzorický stan“.

Číst dál...

Počátky akupunktury bychom před několika tisíci lety nalezli v Číně. Původ slova pochází z latinského „acus“ – jehla a „puncture“ – vpíchnutí. Jehly jsou aplikovány do akupunkturních bodů. Ty lze nalézt po celém těle, kde tvoří dráhy zvané „meridiány“.

Číst dál...

Muzikoterapie není terapií nikterak novou. Myšlenka hudby jako léku a edukace se objevila už v Antice, jejím výrazným glosátorem byl Platón, podle něhož byla nejen filosofie, ale i umění (a hudba především) klíčem ke vzdělání.

Číst dál...

Pod pojmem měkkých mobilizačních technik nerozumíme (jak se často mylně zdá) žádný typ masáže. Pracují také s tlakem, ale jsou samostatným odvětvím terapeutických metod.

Číst dál...

Prvním člověkem, kterému je připisován význam v historii kraniosakrální osteopatie, byl americký lékař Andrew Taylor Still (1828 – 1917). Ten zkoumal vzájemnou souvislost mezi stavem kostry a případnou nemocí člověka.

Číst dál...

Botulotoxin je protein – bílkovinný jed, který v přírodě v době své reprodukce produkuje bakterie clostridium botulinum. Tato bakterie produkuje botulotoxin v sedmi různých formách (A - G), a v případě DMO se užívá botulotoxinu A, který je však produktem firemní výroby a dostupný ve dvou formách - Dysport® nebo Botox®. V případě, že není účinný, lze v případě DMO použít botulotoxinu B.

Číst dál...

Bobath koncept vymysleli manželé Bobathovi, Berta (5. 12. 1907 – 20. 1. 1991) a Karel (14. 3. 1906 – 20. 1. 1991). Ona byla německou fyzioterapeutkou, původně gymnastkou, která pro svůj původ před vypuknutím druhé světové války emigrovala do Anglie, kde si doplnila vzdělání v oboru fyzioterapie, on anglický fyziatr – neurofyziolog. Společně založili Bobath centre v Londýně, které také dnes funguje jako terapeutické i výukové centrum.

Číst dál...

Upozornění

Portál detska-mozkova-obrna.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady a názory v diskuzním fóru, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení provozovatele portálu, společnosti PHK MARKETING s.r.o.

dětská mozková obrna

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

Pomáháme Nadačnímu fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře". Zdravá děloha = zdravé dítě.
Více na www.apolena.eu.